Gülsüm Hanım İhya Kız Kur'an Kursu

2014 yılında eğitim hayatına başlayan Gülsüm Hanım İhya Kız Kuran Kursu 2022-2023 yılında 77 öğrenci ile her geçen yıl katlanarak eğitim hayatına devam etmektedir.

“Kur'an Muhafızları” ismiyle anılan hafızlık programının temel amacı hafız öğrenci yetiştirmektir. Öğrencilerimiz öncelikle Sümbül Valide Sultan Kız Kur’an Kursunda "Kur’an Nesli Yeryüzü Yıldızları" 1 yıllık hazırlık aşamasından sonra başarılı olan öğrenciler Hafızlığa Geçiş Sınavını (HGS) kazanarak hafız olma yolunda ilk adımı atarlar. 

"Kur'an Muhafızları" eğitim programı ortalama 3 yıl sürmektedir. Bu eğitim programı ile birlikte öğrenciler örgün eğitimlerine devam ederler. Eğitim programı kapsamında öğrenciler bizimle birlikte değerlendirdikleri eğitim süresi boyunca; kuvvetli birer hafız olmakla beraber, sosyal ve kültürel çalışmalar, okuma programları, gelişim kursları ve faaliyetler ile genel kültürü yüksek öğrenci olarak eğitimlerini tamamlarlar.  Aynı zamanda okul derslerine takviyeler yapılarak, okullarında da başarıyı elde ederler.  Eğitim süreci sonunda öğrenciler hafızlığını tamamlamış bununla birlikte ortaokul eğitimlerinin de sonuna gelmiş olurlar. 

 İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine yönelik yürütülen bu programı Türkiye’de ilk uygulayan ve olumlu sonuçlarını alan bir eğitim kurumu olarak diğer Kur’an kurslarına öncülük ve rehberlik yapmanın gururunu yaşıyoruz.  

 

Adres: Silivrikapı Mah. Yeniçeşme Sok. No:47 Kocamustafapaşa Fatih

Tel: 0212 585 17 59 

  • Lokasyon:

    Kocamustafapaşa Fatih
İhya Vakfı
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Bilgi almak için bu hattı kullanabilirsiniz.
WhasApp Bilgi Hattı
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Bağışta bulunmak ve hafızları desteklemek için bu hattı kullanabilirsiniz.
WhasApp Bağış Hattı