Sümbül Valide Sultan Kız Kur'an Kursu

Sümbül Valide Sultan Kız Kur'an Kursu “ Yeryüzü Yıldızları Hafızlık Hazırlık Eğitimi Programı" 2010 yılından itibaren eğitim hayatına başladı.

“Yeryüzü Yıldızları Hafızlık Hazırlık Eğitimi Programı"nın ilk bölümü olan hazırlık sınıfları bu kursumuzda eğitim görmektedir. Her geçen yıl katlanarak büyüyen Sümbül Valide Sultan Kız Kur'an Kursu 2022-2023 yılında 88 kız öğrenci ile eğitim hayatına devam etmektedir.Eğitim programı, üç aşamalı mülakat sistemi ile kursa kabul edilen öğrenciler hafızlık yolunda ilk adımı atmış olurlar.

İlkokulu bitirip İmam Hatip Ortaokulunda okumayı düşünen kız çocukları için hazırlanmış projemizde; bir yıl boyunca öğrencilerimiz Kur’an-ı Kerim’i yüzünden akıcı bir şekilde okumayı, tecvidi öğrenip uygulamayı, kısa surelerin ezberlerini yapıp ve okul derslerini aksatmadan eğitimlerini tamamlar.

Küçük hafız adaylarımızın sosyalleşmesini sağlayacak aktiviteler, sportif faaliyetler, sanat etkinlikleri ile yoğunlaşacağı eğitim programında; çocuklar için neşeli, ebeveynler için huzurla emanet edecekleri ortamlar hazırlanmıştır.

Silivrikapı Mah. Karakulak Sok. No 2 Kocamustafapaşa / Fatih

Tel:0212 529 2424

  • Lokasyon:

    Kocamustafapaşa Fatih
İhya Vakfı
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Bilgi almak için bu hattı kullanabilirsiniz.
WhasApp Bilgi Hattı
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Bağışta bulunmak ve hafızları desteklemek için bu hattı kullanabilirsiniz.
WhasApp Bağış Hattı